Rodzinna bombka choinkowa

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY„ RODZINNA BOMBKA CHOINKOWA”

organizatorzy: p. Dorota Wojtyś, p. Renata Libera

O bożonarodzeniowych zwyczajach pamiętamy do dziś. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne, a na świątecznym drzewku nie może zabraknąć kolorowych bombek, szczególnie tych wykonanych ręcznie przez domowników.

Popularyzacja regionalnej twórczości związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia,  stworzenie możliwości konfrontacji artystycznej i poszerzenia wiedzy na temat sposobów zdobienia bombek choinkowych – to cel, jaki przyświecał konkursowi, do którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z ich rodzinami. W ich zdobienie i tworzenie  zaangażowali się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kuzyni, wujkowie, ciocie, by wspólnie i twórczo spędzić czas. Poza artystycznym efektem, wspólne działania pozostawiły miłe wspomnienia i zacieśniły rodzinne więzi.

Na konkurs wpłynęło 210 małych i dużych bombek choinkowych, zdobionych różnymi technikami. Zawieszone na korytarzu szkolnym, stanowiły świąteczną dekorację, wzbudzały podziw, zainteresowanie, a przede wszystkim przywoływały nastrój świąt.

Komisja konkursowa miała trudny wybór gdyż wszystkie bombki były oryginalne i niepowtarzalne. Po długich dyskusjach przyznano 12 nagród i 21 wyróżnień. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody rzeczowe oraz dyplomy wraz
z życzeniami świątecznymi.

Dorota Wojtyś