Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych

W październiku w naszej bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w ramach którego zaplanowano cykl działań promujących bibliotekę szkolną. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem  „Biblioteki szkolne – bramy do życia”.

Z tej okazji ogłoszono konkursy oraz inne atrakcje,  aby  zachęcić młodych czytelników do sięgnięcia po książki . Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i przyłączyć się do wspólnego świętowania.

1. Wystawa „Nowości wydawnicze biblioteki szkolnej”.

2. Gazetka i plakaty informująca o święcie i jego obchodach.

3. „ Ilustracja do baśni Braci Grimm” – konkurs plastyczny dla klas I-III.

4. Słodki dzień – w wybrany dzień października czytelnik wypożyczający książkę otrzymał słodką niespodziankę.

5. Rebusy literackie ( ukryte tytuły książek) – konkurs dla klas IV-VI.

6. Zaczarowany świat baśni Braci Grimm” –  konkurs czytelniczy   dla klas   II – III.

7. Przerwa z książką.

Uczniowie których prace zostały najwyżej ocenione otrzymają dyplomy i nagrody.

Poniżej Prezentujemy zwycięzców.

Wyniki konkursu czytelniczego „ZACZAROWANY ŚWIAT BAŚNI BRACI GRIMM”

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Otylia Styrna kl. 2c ,II miejsce : Martyna Chyćko kl. 2b, Klaudia Sambor kl.2c , Wiktoria Kica kl. 2c , III miejsce: Maja Zachara kl. 2a

Wyróżnienie:  Mateusz Konieczny 2a , Aleksander Chuchrowski 2a, Urszula Wójcik 2b ,

W kategorii klas trzecich:

I miejsce Wojciech Majcherczyk kl.3c, II miejsce : Wiktor Dudek kl. 3c, Emilia Kura kl. 3a, III miejsce: Szymon Kuś kl. 3c

Wyniki konkursu plastycznego dla klas I-III „ ILUSTRACJE DO BAŚNI BRACI GRIMM”

W kategorii klas pierwszych:

I miejsce: Klaudia Dyba kl. 1c, II miejsce : Julia Wójcik kl. 1b , III miejsce: Szymon Gaczoł kl. 1c,

W kategorii klas drugich:

I miejsce: Wiktoria Kica kl. 2c , II miejsce : Kamil Płoński kl. 2c , III miejsce: Vanessa Mierzwa kl. 2a

W kategorii klas trzecich:

I miejsce: Igor Grabowicz kl.3a , II miejsce : Wiktoria Mleczko kl. 3c , III miejsce : Kacper Leś kl. 3c

Mamy nadzieję, że dzięki tej  wspaniałej akcji, jaką jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek szkolnych, powiększy się grono stałych bywalców naszej biblioteki szkolnej.

Aneta Franczyk