Konkurs plastyczni „Bezpieczni w ruchu drogowym”

Spotkanie uczniów klas I z policjantem. Podsumowanie konkursu plastycznego z tematyki BRD – organizatorzy: p. Dorota Wojtyś i p. Janina Górska.

Dnia 20 listopada 2013 r. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego: podinspektor Zbigniew Baruś spotkał się z uczniami klas pierwszych. Pan policjant zapoznał dzieci z tematyką bezpiecznego zachowania się na drodze, przekazał dobre rady i ostrzeżenia, jak unikać zagrożeń w ruchu drogowym, w domu czy podczas zabaw. By zachęcić dzieci do noszenia odblasków wręczył ponad stu pierwszakom elementy odblaskowe.

Podczas spotkania odbyło się także podsumowanie kolejnej edycji szkolnego konkursu plastycznego dla uczniów klas I pod hasłem „Bezpieczni w ruchu drogowym”. Konkurs co roku promuje ideę bezpiecznego poruszania się po drogach. Uczniowie różnymi technikami plastycznymi prezentowali w swoich pracach prawidłowe zachowania w ruchu drogowym, które wcześniej omawiali na zajęciach edukacyjnych. Komisja konkursowa po przeglądnięciu prac przyznała 3 nagrody i 3 wyróżnienia. Nagrody w konkursie otrzymali: Julia Wójcik z kl. I b, Lena Kostur z kl. I a, Krystian Król z kl. I a, wyróżnienia: Zuzanna Kłeczek z kl. I a, Gabriela Grzebieniarz z kl. I e i Anna Biel z kl. I e.

Nagrodzone i wyróżnione prace zaprezentowano na wystawie pokonkursowej.