Konkurs „Europa in der Schule”

15 października 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie odbyła się uroczystość rozdania nagród w 60 – tej edycji konkursu europejskiego „Europa in der Schule” .

Jest to konkurs plastyczny skierowany do uczniów wszystkich typów szkół. Nagrody przyjechał jak co roku osobiście wręczyć honorowy członek stowarzyszenia Europa Union w Rheinland Pfalz pan Manfred Däuwel, który w tym roku we wrześniu z okazji jubileuszu konkursu w Berlinie otrzymał od samego prezydenta parlamentu europejskiego Martina Schulza specjalne wyróżnienie za wspieranie integracji europejskiej i swoje długoletnie zaangażowanie w organizację konkursu w Niemczech i Polsce. Po uroczystym rozdaniu nagród goście zwiedzili ECM w Lusławicach.
Laureatami tegorocznej edycji konkursu byli uczniowie  PSP w Jaworsku, ZSPiG w Grabnie, Gimnazjum nr 8 z Tarnowa, ZSP nr 2 z Brzeska, ZSP w Zakliczynie oraz uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Słowiak (III B), który otrzymał I miejsce i Mateusz Grzyb (V D), zdobywca II miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

DYPLOMY NASZYCH LAUREATÓW

Magdalena Głowacka – Zastawnik