Spotkanie autorskie z G.Kasdepke

Dnia 24 października 2013 roku  w sali wystawienniczo-odczytowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke,.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie naszej szkoły z klasy II c i III c. Autor znanych  i lubianych książek dla dzieci rozmawiał z uczniami o stereotypach płci, o zawodach  z podziałem na męskie i kobiece. Rozmowa nawiązywała do nietypowej  książki „Gdybym był dziewczynką/Gdybym była chłopcem” napisanej przez Annę Onichimowską i Grzegorza Kasdepke.  W trakcie spotkania dzieci  z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o twórczości autora. Pisarz podkreślił, że wiele fragmentów jego książek wykorzystywanych jest  na lekcjach  języka polskiego. Wspomniał również o swojej  pierwszej książce „Kacperiadzie” ,którą napisał dla swojego syna.  Na koniec spotkania pojawiły się pytania od zgromadzonej publiczności o życie prywatne i pracę pisarza. Po udzieleniu wyczerpujących odpowiedzi  autor  złożył autografy na książkach, które dzieci zakupiły przed spotkaniem.

Aneta Franczyk

Magdalena Głowacka – Zastawnik