Powiatowy turniej recytatorski „Poszukiwania”

Sukcesem zakończył się udział przedstawicieli naszej szkoły w VI Międzypowiatowym Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”.

Konkurs ten, organizowany już od kilku lat, cieszy się niesłabnącą  popularnością wśród uczniów naszej placówki.  Świadczy o  tym fakt, że w eliminacjach szkolnych wzięło udział prawie dwadzieścioro uczniów, którzy pięknie recytowali  wiersze oraz fragmenty prozy.  Spośród nich komisja wyłoniła czworo najlepszych, którzy 17 października reprezentowali „trójkę” w eliminacjach powiatowych w MOK w Brzesku. Byli to: Aleksandra Mucha (VI C), Faustyna Osika (VI D), Igor Malec (VI B) i Miłosz Bober (VI B) w kategorii recytacja. Dodatkowo w kategorii poezja śpiewana naszą szkołę reprezentowały: Agnieszka Marmol (VI D) i Magdalena Zdybel (V D).

Do etapu międzypowiatowego zakwalifikowali się: Igor Malec i Agnieszka Marmol. 24 października  w Żabnie zmierzyli się z naprawdę silną konkurencją aż z trzech powiatów: brzeskiego, tarnowskiego oraz  dąbrowskiego. Jednak i tu komisja doceniła talent naszych uczniów, przyznając im laury.

Igor otrzymał II miejsce, natomiast Agnieszka uplasowała się na III miejscu.

Turniej „Poszukiwania” organizowany jest przez Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Miejską Bibliotekę Publiczną w Żabnie i Miejski Ośrodek Kultury  w Brzesku.

Magdalena Głowacka – Zastawnik