MISZMASZ finalistą Bajdurka

Koło Teatralne MISZMASZ przygotowało w tym roku szkolnym cztery spektakle. Dwa z nich „Taka sukienka” i „Morze tak głębokie” reprezentowały szkołę na 37. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Nagrania spektakli wykonane w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku zostały przekazane komisji konkursowej w składzie:

Janusz Michalik – aktor, specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ

Małgorzata Sowa – aktorka i instruktorka teatralna, prezes Stowarzyszenia Kultura od Nowa

Dagmara Żabska – aktorka, reżyserka, teatrolożka, pedagożka teatru, szefowa Teatru Figur z Krakowa

Jury po obejrzeniu 42 nadesłanych nagrań z całej Małopolski zakwalifikowało do finału 20 widowisk teatralnych, w tym „Taką sukienkę” i „Morze tak głębokie”. 14 czerwca zespół MISZMASZ wziął udział w finale BAJDURKA w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, gdzie w sali im. L. Lipińskiego  zaprezentował swoje teatralne umiejętności. Podczas festiwalu wszyscy uczestnicy mieli okazję obejrzeć wiele interesujących inscenizacji oraz wziąć udział w zabawach animacyjnych. A na zakończenie wszystkie zespoły zostały zaproszone przez organizatorów na pyszny obiad.

W spektaklu Morze tak głębokie wzięli udział uczniowie:

Hanna Duda,  Hanna Walczak, Martyna Śliwa, Jan Szczepanek, Leonard Popiela, Magdalena Wójcik, Pola Baniak, Korneliusz Pyrek, Julia Kondziołka, Amelia Kozioł, Maja Gorzelak,  Wiktoria Żak, Zofia Baniak,  Wiktoria Winczewska, Kinga Kolbusz.

W obsadzie „Takiej sukienki” znalazły się uczennice:

Amelia Kozioł, Maja Gorzelak, Zofia Baniak, Wiktoria Żak, Kinga Kolbusz, Julia Kondziołka, Antonina Maciasz.

Scenariusze nagrodzonych widowisk teatralnych napisała pani Agata Kawalerczyk. O reżyserię zadbały panie Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka – Zastawnik. Niecenioną pomoc przy tworzeniu kostiumów i elementów scenografii okazały panie Monika Kowal – Osyba i Dorota Wojtyś.

Pragniemy również serdecznie podziękować Pani Dyrektor i pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku za umożliwienie przygotowania nagrań i rejestrację spektakli.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia na stronie organizatora:

Pierwsza relacja

Druga relacja

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta