MISZMASZ laureatem wojewódzkiego konkursu teatralnego

15 czerwca w Teatrze Groteska w Krakowie odbyła się uroczysta Gala Finałowa Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego „Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu”. Na to wydarzenie został zaproszony zespół teatralny MISZMASZ z naszej szkoły w składzie: Amelia Kozioł, Zofia Baniak, Maja Gorzelak, Wiktoria Żak, Antonina Maciasz, Kinga Kolbusz i Julia Kondziołka wraz z panią dyrektor  Dorotą Wójcik oraz opiekunkami koła – panią Agatą Kawalerczyk i panią Magdaleną Głowacką – Zastawnik. Grupa została bowiem uhonorowana Nagrodą Główną za spektakl „Taka sukienka” i  jako laureat konkursu wystąpiła przed zaproszoną widownią na deskach Teatru Groteska.

Konkurs Teatralny „Z Mickiewicza wywiedzione. 200 lat polskiego romantyzmu” skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych był poświęcony życiu i twórczości Adama Mickiewicza w związku z przypadającą w 2022 roku 200. rocznicą początków polskiego romantyzmu. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu spektaklu teatralnego będącego adaptacją wybranego utworu, kompilacją różnych utworów lub ich fragmentów albo inspirowanego biografią lub twórczością Adama Mickiewicza. Spośród nadesłanych nagrań wideo Komisja Konkursowa wyłoniła 6 najlepszych przedstawień, które zostały następnie ocenione przez Kapitułę Konkursu. Ta wyłoniła laureatów Nagrody Głównej i przyznała wyróżnienia.

Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej gali przygotowanej przez organizatorów konkursu – Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców. Oddział w Libiążu i Teatr Groteska w Krakowie . Zwycięzcom pogratulowała m.in. Małopolska Kurator Oświaty –pani Barbara Nowak.

Patronem medialnym konkursu było Radio Kraków, które przygotowało audycję z wydarzenia i przeprowadziło wywiad z młodymi aktorami oraz opiekunami grup teatralnych. Zapraszamy do zapoznania się z fragmentami audycji.

Link do audycji

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta