„Fundusze Europejskie. Polska korzysta”

W piątek 27 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie w ramach akcji promocyjnej „Fundusze Europejskie. Polska Korzysta”. Na rynku w Bochni można było zobaczyć, jak Fundusze Europejskie wpływają na nasze życie, pomagają w realizowaniu projektów w rozmaitych dziedzinach. Oprócz wykładów i ciekawych pokazów można było zagrać w gry, odbyć wirtualne wycieczki do różnych miejsc w Polsce, wziąć udział w warsztatach fotograficznych i plastycznych, zmierzyć swoje ciśnienie i obliczyć BMI. Dużą atrakcją był również symulator jazdy na nartach. Uczniowie spotkali się z Euromanem – Maksymilianem Europejskim, który jest patronem Funduszy Europejskich. Wszyscy uczestnicy otrzymali prezent: płytę, książkę z przygodami Maksa oraz naklejkę. Dla tych, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej zostały przygotowane ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. To była bardzo interesująca wycieczka i z pewnością pokazała, ile zmieniło się w naszej okolicy dzięki Funduszom Europejskim.