Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/14

Nowy rok szkolny rozpoczęty! 2 września, po dwóch miesiącach beztroskich wakacji, nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się w sali gimnastycznej, by w uroczystej atmosferze zainaugurować nowy rok szkolny.

Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor, która życzyła uczniom samych dobrych wyników w nauce. Do powitań dołączyła się również pani Magdalena Stachowicz, przedstawiciel Rady Rodziców i ksiądz Maciej Śmigacz, którego błogosławieństwo będzie nam towarzyszyło przez kolejne miesiące wytężonej pracy.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę VI B, VI D i V D pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Leś, pani mgr Magdaleny Czapkowicz, pani mgr Moniki Dudek , pani mgr Małgorzaty Sadowskiej i pana mgr Pawła Sitarza.

Montaż słowno – muzyczny przypomniał uczniom, iż 74 lata temu, w Polsce, dzieci nie mogły rozpocząć roku szkolnego, tak jak dziś. Wtedy bowiem wybuchła tragiczna w skutkach  II wojna światowa.

Druga część występu dotyczyła pożegnania z odchodzącymi wakacjami. Wiele emocji na widowni wzbudził wspaniale przygotowany serwis wiadomości, w którym uczniowie klasy V B, wcielając się w role reporterów, zaprezentowali, nieco abstrakcyjne, nowinki edukacyjne.

Po akademii uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami.

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W tym samym dniu w progi naszej szkoły zawitali nowi uczniowie. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły oraz licznie zgromadzonych rodziców zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku i złożyli przyrzeczenie, że będą „uczyć się tego, co mądre i piękne, aby wyrosnąć na dobrych Polaków”.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, by sześcioletni okres nauki w szkole podstawowej był nie tylko czasem zdobywania nowych wiadomości , ale też okazją do wielu wspaniałych przeżyć podczas wspólnych zabaw i wycieczek.

Magdalena Głowacka-Zastawnik