Sukces Antoniny Zych w ogólnopolskim konkursie

Antonina Zych z klasy 8d otrzymała wyróżnienie i tym samym została laureatką II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Przez nas ilustrowane to, co w wierszach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapisane” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Puławach. Konkurs został przeprowadzany w 101. rocznicę urodzin wielkiego poety. Szkoła, nosząca imię tego wybitnego człowieka, upamiętniła jednego z najwybitniejszych polskich twórców, poetę pokolenia Kolumbów, powstańca warszawskiego, wielkiego Polaka.

Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem:

–  Ministra Edukacji i Nauki,
–  Marszałka Województwa Lubelskiego,
–  Lubelskiego Kuratora Oświaty,
–  Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie,
–  Prezydenta Miasta Puławy.

Patronat medialny objęły:

–  TVP 3 Lublin,
–  Dziennik Wschodni,
–  Radio Impuls,
–  To Nasz Region,
–  LPU 24.pl,  LPU radio, LPU telewizja, iPulawy.pl.

Głównymi celami konkursu było poznawanie i popularyzowanie twórczości i życiorysu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń, w tym z okresu II wojny światowej i okupacji, a także uczczenie sto pierwszej rocznicy urodzin poety.

Skład jury:

1. Pani ALEKSANDRA KOZAK – KOTOWSKA – przewodnicząca jury, artysta plastyk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach;
2. Pani KAMILA SALWOWSKA- DUK – historyk sztuki, artysta plastyk, instruktor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” ;
3. Pani HALINA PIÓRCZYŃSKA – artysta plastyk, wieloletni nauczyciel plastyki;
4. Pani MAGDALENA FIDOS – inspektor Wydziału Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy – przedstawiciel honorowego patrona i sponsora.

Na konkurs wpłynęło 1178 prac plastycznych z całej Polski. Komisja konkursowa dokonała oceny w dwóch kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas 4-6
  • uczniowie klas 7-8

Jury wyłoniło 31 laureatów.

Zadaniem uczestników było zilustrowanie wybranego wiersza K. K. Baczyńskiego z wykorzystaniem  dowolnej techniki plastycznej. Uczennica naszej szkoły przygotowała pracę, która zachwyciła komisję konkursową.