Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

20 maja uczniowie klasy 6 a, 6 b i 7 b wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę śladami „kieleckich skarbów”. Pierwszym punktem programu było odwiedzenie Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Uczniowie obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie). Na przygotowane  wystawy składało się wiele stanowisk multimedialnych  i mechatronicznych, Można było zmierzyć przyśpieszenie na bieżni, sprawdzić pojemność płuc, siłę rąk, BMI,  zobaczyć jak w ręce przepływa krew w żyłach, a także dowiedzieć się, jak dbać o środowisko.  Uczniowie mogli wszystkiego dotknąć, doświadczyć i sprawdzić. Każdy znalazł coś dla siebie. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do zamku w Chęcinach, średniowiecznej warowni, która została wybudowana na początku XIV w. Z wieży o wysokości 27 metrów podziwiali przepiękną panoramę. Niemało wrażeń przyniosła również wizyta w Rezerwacie Przyrody Kadzielnia. Wraz z przewodnikiem młodzież zwiedziła udostępnione jaskinie. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali fragmenty podziemnego systemu krasowego powstałego w wapieniach w kenozoicznym okresie lądowym kilkanaście milionów lat temu. Tego dnia zarówno pogoda jak i humory dopisały. Bogaci o nową wiedzę i doświadczenia uczestnicy wycieczki wrócili do Brzeska.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta