Teatralne Lustra

Koło teatralne „Miszmasz” działające w naszej szkole zostało uhonorowane nagrodą i wyróżnieniem w 10. Konfrontacjach Teatrów Dzieci i Młodzieży „Teatralne Lustra”, które odbyły się w dniach 11 – 12 maja 2022 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku.

„Teatralne Lustra” to projekt artystyczno – edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych regionu tarnowskiego oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń i doskonalenia warsztatu teatralnego instruktorów i zespołów. Organizatorem przedsięwzięcia jest Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Brzesku. Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Brzeska –Tomasz Latocha oraz starosta brzeski – Andrzej Potępa.

W tym roku na scenie zaprezentowało się 14 zespołów teatralnych, które oceniał Zespół Konsultantów w składzie:

Matylda Baczyńska – aktorka, reżyserka, dyrektor artystyczna Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie
Jacek Milczanowski – aktor, reżyser, dramaturg
Kamil Toliński – aktor

„Trójkę”  reprezentowały dwa zespoły, którym przyznano

NAGRODĘ

za pełen temperamentu, wdzięku i urody teatralny debiut w spektaklu Od słowa do słowa

WYRÓŻNIENIE

za nieoczywiste operowanie rytmem w scenach zbiorowych w spektaklu Rety, rety, gdzie są skarpety?

O scenariusz, reżyserię, muzykę i scenografię spektakli zadbały panie Agata Kawalerczyk i Magdalena Głowacka – Zastawnik.

W nagrodzonych spektaklach wzięli udział:

Od słowa do słowa –  Alicja Góra, Kacper Stypka, Daniel Orłowski, Artur Łoboda, Patrycja Baniak, Julia tobiasz, Katarzyna Rabjasz z klasy IV a; Kamila Chrabąszcz, Marcelina Dyba, Kaja Górka, Kamila Hebda, Lena Łabno, Izabela Nowicka, Emilia Odroń, Zuzanna Maciaś zcklasy IV b oraz Lena Czyż i Aniela Kołodziej z klasy IV c.

Rety, rety, gdzie są skarpety – Jan Maciejowski, Adrianna Góra, Anna Kolbusz, Oliwia Rybicka, Zofia Kołpa, Rita Janora, Weronika Halibożek, Zofia Kuzak, Joanna Żak, Karolina Sułek, Karol Zydroń, Hubert Bernacki, Wojciech Zastawnik, Lena Licak, Jan Ulas, Michał Bąk, Zuzanna Zachara, Julia Rojkowicz                      z klasy III a oraz Maria Bąk z klasy V d.

Dla wszystkich wyżej wymienionych uczniów udział w przeglądzie był debiutem scenicznym.

Wszystkim młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia: PSP 3 Brzesko, MOK w Brzesku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta