GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII 2022”

28 kwietnia 2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu już po raz 19. odbył się konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”. Patronat nad konkursem objęli: Kuratorium Oświaty w Krakowie, Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie. Do zmagań przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Brzesko. Naszą placówkę reprezentowali:

– w kategorii klas V – VI: Hanna Duda i Martyna Śliwa z klasy V d
– w kategorii klas VII – VIII: Emilia Karaś z klasy VIII d i Jan Szczepanek z klasy VII d.

Uczniów do konkursu przygotowały: pani Agnieszka Dzieńska, pani Magdalena Głowacka – Zastawnik i pani Justyna Krzywacka.

Uczestnicy konkursu najpierw zmierzyli z najeżonym trudnościami dyktandem a następnie z testem językowym. Wszyscy dzielnie walczyli o tytuł „Mistrza ortografii”, wykazując się znakomitą znajomością zasad ortograficznych. Ostatecznie na podium stanęła Emilka, która otrzymała II miejsce.

Wszyscy uczestnicy ortograficznych zmagań wraz z opiekunami otrzymali podziękowania za udział w konkursie z rąk pana dyrektora, przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Krakowie i Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie.

Naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do konkursu, gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta