Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

W naszej szkole wydarzenie to celebrowane jest od wielu lat. W tym roku świętowaliśmy na uroczystej akademii, która odbyła się 28 kwietnia.

W tym dniu na hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkoły, którą powitała pani dyrektor Dorota Wójcik. Głównym punktem programu było przedstawienie „W poszukiwaniu Kopciuszka” przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Reżyserkami spektaklu były panie Lucyna Szot i Aneta Franczyk. Natomiast w baśniowe postacie wcielili się: pan Michał Seremak, pani Małgorzata Klimek, pani Maria Nowak, pani Joanna Taflińska – Strojny, pani Renata Gałek, pani Barbara Robak, pani Anna Duch, pani Inez Sumara, pani Izabela Łopatowska, pani Franciszka Janora, pani Gabriela Dziegiecka – Ożóg, pani Monika Kowal – Osyba, pani Katarzyna Błędowska a także Julia Tobiasz, Franciszek Studencki, Alicja Góra z klasy IV a i Wiktoria Żak z VIII b. O muzykę i elementy wokalne zadbała pani Iwona Mikołajek. Niezwykle barwne i zabawne przedstawienie spotkało się z gromkim aplauzem publiczności.

Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród laureatom konkursów, które w ostatnim czasie odbyły się w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas IV- VIII,  szkolnego etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Perły Regionu”, Szkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a Star”, Szkolnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej oraz finalistom Małopolskiego Konkursu Historycznego.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Warto dodać, że „perełką” tegorocznych obchodów Światowego Dnia Książki był I Kiermasz Książki Przeczytanej pod hasłem „Książka za cukierek” zorganizowany przez panią Izabellę Czernecką w dniach 28 – 29 kwietnia. Kiermasz skierowany był nie tylko do społeczności szkoły, ale do wszystkich mieszkańców miasta. Stoisko z książkami cieszyło się ogromną popularnością. Ponad kilkaset pozycji znalazło nowych właścicieli, którzy w zamian przekazali na cele charytatywne różne artykuły żywnościowe – począwszy od cukierka po całe zgrzewki mleka, cukru, mąki itp.  Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane gościom  z Ukrainy, którzy obecnie przebywają w naszym mieście i Gminie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta