Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja to bardzo ważna uroczystość patriotyczna. W tym dniu jak co roku upamiętniamy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu określającego prawa i obowiązki Polaków. 231 lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. Z okazji wspomnianej uroczystości w dniu 04.05.2022r. uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną.

Na początku wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski, a pani Dyrektor w swoim wystąpieniu wprowadziła w atmosferę powagi i refleksji. Młodzież z klasy 7b zatańczyła poloneza – jeden z polskich tańców narodowych, a następnie uczniowie tej samej klasy zaprezentowali piękne wiersze i przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne zdarzeń z 3 maja 1791 r. i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i przygotowana scenografia. Na koniec dziewczynki z klas 1a, 1c i 2a, wspierane przez starsze koleżanki – Natalię Gadowską z kl. 5a i Sarę Szydłowską z kl. 7e, zaprezentowały patriotyczny taniec z flagami, czym również w niecodzienny i bardzo wzruszający sposób przybliżyły fakty historyczne związane tym świętem. Wdzięcznie wybrzmiały też słowa wiersza dotyczącego naszego symbolu narodowego – flagi w wykonaniu Tadzia Ząbkowskiego i Frania Nowaka z kl. 1a. Na zakończenie wszyscy w ramach akcji „Młodzież Pamięta” wspólnie śpiewali patriotyczne pieśni.

Montaż słowno-muzyczny, który mogliśmy podziwiać w hali sportowej,  przygotowany został pod kierunkiem pani Moniki Sułek, pani Anety Biel, pani Gabrieli Dziegieckiej – Ożóg i pani Eweliny Struzik. O choreografię do poloneza zadbały panie Małgorzata Siudut i Maria Nowak. Patriotyczne pieśni zaśpiewał szkolny chór pod batutą pani Barbary Zelek i pana Michała Seremaka. O dekorację sali zadbała pani Dorota Wojtyś.

Dziękujemy wszystkim za udział w akademii. Mamy nadzieję, że za rok również wspólnie będziemy mogli świętować.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta