Drużynowo wywalczyli 7 miejsce

27. 04. 2022 r. dwie drużyny uczniów naszej szkoły w składzie: Hanna Walczak, Kamila Wróbel, Wojciech Handzlik i Arkadiusz Piwowarski  z klasy 5d (drużyna I) oraz Leon Karaś z kl. 5b, Ryszard Kubik z kl. 6b oraz Filip Drelicharz z kl. 7c (drużyna II) wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych na szczeblu powiatowym, który odbył się w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzesku.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje 11 drużyn czteroosobowych w grupie I  oraz 14 drużyn trzyosobowych w grupie II. W ramach turnieju rozegrane zostały konkurencje: test z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, jazda sprawnościowa rowerem. Na uczestników czekał specjalnie przygotowany tor przeszkód, na którym uczniowie prezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze. Nad przebiegiem turnieju czuwali jak zwykle policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki. Komisja sędziowska  pod przewodnictwem Naczelnika. nadkom. Tomasza Nosala. oceniła poszczególne konkurencje i wyłoniła zwycięzców. Zarówno drużyna pierwsza, jak i druga z naszej szkoły zdobyła drużynowo 7 miejsce. Najlepszy wynik indywidualny  z naszej szkoły zdobył Wojciech Handzlik i Leon Karaś.

Dorota Wojtyś