Wyniki III Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a Star”

Biorąc pod uwagę wciąż rosnące zainteresowanie nauką języka angielskiego, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku już po raz trzeci zorganizowano Konkurs Piosenki Angielskiej BE A STAR, a w dniu 25 kwietnia 2022r. miał miejsce etap powiatowy. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Brzesku.

Głównym celem konkursu było popularyzowanie utworów  anglojęzycznych oraz promowanie piosenki jako formy nauki języka obcego. Nad sprawną organizacją festiwalu czuwały panie: Anna Gadowska, Renata Gałek, Ewelina Struzik i Monika Sułek. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie i nagranie wybranego utworu w języku angielskim. W konkursie mogli brać udział tylko soliści, a poziom był bardzo wysoki.

Uczniowie z: PSP w Biesiadkach, ZSP w Jadownikach, ZSiP w Złotej, PSP w Tymowej, PSP w Szczurowej, PSP w Iwkowej,  PSP w Czchowie, ZSP w Borzęcinie Dolnym, PSP w Zaborowie, PSP w Uszwi, PSP w Woli Dębińskiej, PSP w Porąbce Uszewskiej, PSP w Niedźwiedzy, PSP w Gnojniku, PSP w Okocimiu, PSP nr 3 w Brzesku, ZSP w Przyborowiu, PSP w Gosprzydowej, PSP w Mokrzyskach, PSP w Lewniowej, PSP w Łoniowej, ZSP w Dębnie, PSP w Biadolinach Szlacheckich, PSP w Strzelcach Wielkich  oraz z PSP nr 1 w Jadownikach nadesłali swoje występy w formie plików wideo.

Komisja artystyczna w składzie: pani Renata Kawula – nauczyciel języka angielskiego w PSP w Żabnie, pani Magdalena Pudło – nauczyciel języka angielskiego oraz pan Jakub Tota – nauczyciel muzyki wysłuchała i oceniła występy wszystkich uczestników. Jury szczególnie zwróciło uwagę na muzykalność, poprawność językową, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Po burzliwych obradach zostali wyłonieni zwycięzcy, którym serdecznie gratulujemy, a wszystkim pozostałym serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję za rok!

Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix III Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Be a Star” – Milena Zelek z PSP w Lewniowej

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce –
Kalina Opiła – PSP 3  Brzesko

II miejsce – Nikola Podstawska – PSP Biadoliny Szlacheckie

III miejsce- Julia Biernat – ZSP Dębno
Wyróżnienia –
Kornelia Świątkowska – PSP 1 Jadowniki

Aleksander Chmielarz – PSP Mokrzyska

w kategorii klas VII-VIII:

I miejsce –
Nikola Malisz – PSP Biesiadki

Julia Zelek – PSP 3  Brzesko

II miejsce – Aleksandra Klecka – PSP Gnojnik

Wiktoria Płaneta ZSP – Dębno

III miejsce – Wiktoria Białek – PSP Czchów

Wyróżnienie – Hubert Klecki– PSP Uszew

Weronika Kwiek – PSP Tymowa

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy laureatów lub ich opiekunów po odbiór nagród do sekretariatu PSP 3 w Brzesku w dniach 9-11 maja 2022r.

Renata Gałek
Ewelina Struzik