Wycieczka z emocjami

Dnia 5 kwietnia klasa 3a wraz z wychowawczynią panią Teresą Sediwy i opiekunem panią Małgorzatą Klimek odwiedziła Womai i Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie.

Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy w stronę światła w Womai. Uczniowie mieli okazję stworzenia map hipsometrycznych, odbycia podróży na Marsa, oderwania się od własnego cienia, wykonania nietypowych eksperymentów ze światłem i dźwiękiem. Głównym celem było wzbudzenie w uczniach kreatywnego myślenia, a także rozbudzenia pasji do nauki.

Z dużymi emocjami udaliśmy się do Żywego Muzeum Obwarzanka, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach. Uczniowie poznali historię krakowskiego obwarzanka, przepis na niego, który wykorzystali piekąc własne obwarzanki. Po zakończonych warsztatach, wszyscy smacznie zjedli obwarzanki, bo jak wiem “własnoręcznie zrobiony obwarzanek smakuje najlepiej na świecie”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć 🙂

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta