XII edycja szkolnego konkursu wiedzy o Mikołaju Koperniku zakończona

Dnia 12 kwietnia 2022 roku odbył się finał XII już edycji szkolnego konkursu wiedzy
o Mikołaju Koperniku. Celem konkursu było jak co roku zapoznanie uczniów z postacią wielkiego Polaka, patrona szkoły, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu – Mikołaja Kopernika, oraz podkreślenie znaczenia jego odkrycia dla rozwoju cywilizacji. Konkurs przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał klas III – IV oraz V-VI. Do eliminacji pisemnych przystąpiło ogółem 26 uczniów, w tym szesnastu z klas trzecich i czwartych. W finale ustnym o laury i złoty medal z wizerunkiem Mikołaja Kopernika rywalizowało dziewięciu uczniów z klas III i IV oraz 2 uczniów  z klasy VI.

Z przyjemnością informujemy, że złoty medal, a tym samym pierwsze miejsce zdobyli: Milena Wójcik z kl. VI b, Julia Tobiasz z klasy IV a oraz Jan Ulas z kl. III a. Miejsce drugie w bardzo wyrównanej rywalizacji zdobył Błażej Sowa z klasy 6b, a tuż za nim na miejscu trzecim uplasowała się Zuzanna Kapcia z kl. III a.  Laureatami zajmującymi pozostałe miejsca zostali:  Miłosz Wójcik z kl. 4 c, Kacper Stypka z kl. 4 a, Filip Krzyściak z kl. III b, Zofia Kołpa z kl. III a, Kaja Górka z kl. IV b i Kamila Staszel-Łatas z kl. IV a.

Pytania do wszystkich etapów konkursu opracowane zostały przez p. Dorotę Wojtyś. Podczas finału pytania zadawali członkowie komisji: p Dorota Wojtyś (przewodnicząca), p. Aneta Franczyk. oraz laureatka poprzednich konkursów i reprezentantka szkoły w Turniejach Szkół im. M. Kopernika Katarzyna Put z klasy 8c. Zmaganiom finalistów przyglądali się koledzy i koleżanki z ich klas, wybrani przez wychowawców.

Wszystkim zwycięzcom i laureatom serdecznie gratulujemy nie tylko wspaniałej wiedzy o patronie szkoły i zdobytych wyników, ale także kulturalnej rywalizacji. Serdeczne podziękowania i gratulacje składamy także rodzicom i wychowawcom wszystkich uczniów, którzy przystąpili do konkursu. Osiągnięte wyniki na każdym etapie tego konkursu to wynik waszej pracy, motywacji i wielkiego zaangażowania.

Wręczenie medali, dyplomów i rozdanie nagród odbędzie się na uroczystym apelu w obecności społeczności szkolnej.

Dorota Wojtyś