Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego na wesoło

26 kwietnia 2013r na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku odbył się III Turniej ,,Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego na wesoło” dla przedszkolaków. Przybyły grupy sześciolatków  z przedszkoli nr 1,3,4,7,9,10 i Integracyjnego przy Parafii Miłosierdzia Bożego.Na uroczystość  zostali zaproszeni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Brzesku  oraz przew. Rady Rodziców p. Anetta Śnieg.

Pani dyrektor Szkoły mgr Dorota Wójcik  serdecznie powitała wszystkich zebranych przedszkolnych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy promującej bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Uczniowie klasy IIc pod opieką p.mgr Janiny Górskiej, zaprezentowali krótki występ słowno-muzyczny. Następnie p. mgr Renata Libera i p. mgr Teresa Sediwy poprowadziły turniejowe konkurencje. Zadaniem grup było m.in: ułożenie i nazwanie znaku drogowego, odgadywanie zagadek, zaśpiewanie piosenki o bezpieczeństwie, dopasowanie numeru alarmowego do  pojazdu . Turniejowe zmagania kończyła konkurencja sportowa. Przybyłe na spotkanie policjantki czuwały nad poprawnością odpowiedzi , przypomniały o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które bezpośrednio wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drodze, udzielały odpowiedzi na pytania oraz wręczyły kolorowanki. Przedszkolaki miały okazję przedstawić swoją wiedzę o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy . Turniej okazał się wspaniałą zabawą. Zakończył się uroczystym rozdaniem dyplomów i wręczeniem nagród w postaci gier i  ,,słodkości” wszystkim uczestnikom.

Renata Libera