eTwinning kulinarnie

W bieżącym roku szkolnym, w dalszym ciągu kontynuowana jest współpraca w ramach projektu eTwinning. Po wymianie korespondencyjnej, łączeniu online i rozmowach na  żywo z dziećmi ze szkoły podstawowej w Turcji, chętni uczniowie z klas 5a i 5c pod opieką pani Eweliny Struzik, nagrali krótkie filmiki, w których zaprezentowali swoje zdolności kulinarne. Każdy z nich przygotował swoją ulubioną potrawę, opowiadając w języku angielskim krok po kroku jak ją przyrządzić. Na odpowiedź nie musieli długo czekać. Nasi tureccy koledzy również pochwalili się swoimi ulubionymi daniami. Podczas zajęć z zaciekawieniem obejrzeliśmy wszystkie nagrania i od razu zrobiliśmy się głodni! Wśród naszych filmików królowały naleśniki, sałatki owocowe i omlety. Natomiast uczniowie ze Stambułu najczęściej przygotowywali dania z ryb i mięsa, a także desery. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, podczas którego uczniowie nie tylko mogli zaprezentować swoje umiejętności językowe, ale również dowiedzieć się wiele o tradycjach kulinarnych w tak odległym kraju jakim jest Turcja.

Ewelina Struzik

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta