“Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” Co wiesz o Mikołaju Koperniku? Czy znasz naszego patrona?

Początek marca w naszej szkole to działania związane
z wyszukiwaniem, przypominaniem i poznawaniem informacji związanych z naszym patronem. Pod kierunkiem uczniów z klasy 8e mogliśmy zapoznać się z ciekawostkami, dotyczącymi Mikołaja Kopernika, które pojawiły się na korytarzach, przyklejone do drzwi i ścian. Zostały one później wykorzystane do skonstruowania quizu „Mikołaj Kopernik”, adresowanego do uczniów klas 4 – 8.

Największą aktywnością w klasach czwartych wykazali się uczniowie klasy 4b, uzyskując też najwyższe wyniki.

W klasach piątych na szczególne uznanie zasłużyła klasa 5c. Prawie wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie.

Klasy szóste zaznaczyły swoją obecność w quizie symbolicznie – na pytania odpowiadało tylko dwóch przedstawicieli klasy 6a.

Z pięciu siódmych klas naszej szkoły, cztery wzięły udział w quizie, a większość uczniów 7d odpowiedziała na pytania.

Wśród klas ósmych największą aktywnością i najwyższymi wynikami wykazała się klasa 8a.

Zadanie adresowane do uczniów klas 1 – 8 to przygotowanie gazetki klasowej o patronie. Wszystkie gazetki spełniały założone wymagania: zawierały różnorodne informacje, zdjęcia i portret Mikołaja Kopernika, były kolorowe i estetyczne. Szczególną uwagę zwróciły jednak gazetki klas: 1a,1b, 2a, 4b, 5c, 7a i 8c.

Praca artystyczna podzielona była tematycznie na dwie kategorie: klasy 1- 3 malowały portret, a klasy 4 – 8 przygotowywały plakat związany z postacią naszego patrona.

Na wyróżnienie zasłużyły:

–  portrety wykonane przez uczniów klas:1a, 1b, 2a,

– plakaty przygotowane przez uczniów klas: 5d, 6b, 7a i 8b.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Uczniowie klasy 8b wzięli na siebie przypomnienie i odświeżenie znajomości naszego hymnu szkolnego. Należało nagrać hymn szkoły w wykonaniu klasy. Ocenie podlegało: zaangażowanie klasy, jakość wykonania, użyty podkład muzyczny czy też własny akompaniament. Zdecydowana większość klas podeszła do zadania profesjonalnie, wybierając podkład muzyczny z samą melodią  i prezentując się w odpowiednim stroju oraz przyjmując odpowiednią postawę w czasie wykonania hymnu.

Najlepsze wykonanie zaprezentowali uczniowie klasy 7a.

Podsumowując wszystkie działania z wielką radością możemy stwierdzić, że uczniowie klas:

1a, 1b, 2a, 4b, 5c i 7a – to prawdziwi eksperci z zakresu wiedzy o życiu i działalności naszego patrona, wykazujący się dużym zaangażowaniem i kreatywnym podejściem do wykonywanych zadań.

Wszystkim uczestniczącym w projekcie dziękujemy za udział, a Wychowawców prosimy o wpisanie uwag pozytywnych.