Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu autorskim organizowanym przez Powiatową  i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. W październiku 2012 roku mieli okazję poznać Pawła Beręsewicza, autora wielu lubianych  i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży.  Z kolei 10 kwietnia 2013 r. odbyło się spotkanie autorskie z popularną pisarką – Barbarą Gawryluk.

Autorka promowała swoje najnowsze  książki Balic pies, który płynął na krze oraz Owocowe bajki.

Pani Gawryluk bardzo ciekawie i dowcipnie opowiadała o swojej twórczości. Mówiła   o tym, ile prawdy, a ile fantazji jest w jej utworach. Przedstawiała bohaterów swoich opowieści i ich przygody.

Uczestników spotkania najbardziej zainteresowała historia psa Dżoka z książki pt. Dżok. Historia psiej wierności.  Pisarka z ogromnym zaangażowaniem opowiedziała również o pracy dziennikarza radiowego, którą wykonuje.

Na koniec był czas na pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarka czerpie pomysły na książki, która z napisanych książek jest jej ulubioną, czy trudno  zostać pisarzem, jak długo pisze się książkę.

Po spotkaniu uczestnicy  mogli  zakupić dzieła pani Gawryluk,  na których autorka  złożyła  autografy.

Aneta Franczyk

Magdalena Głowacka – Zastawnik