Pierwsza wizyta pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej

Na przełomie lutego i marca 2022 r. biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów w bibliotece.

Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały rodzaje dokumentów gromadzonych w bibliotece, zasady zachowania się w bibliotece oraz regulamin udostępniania zbiorów bibliotecznych. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, szkolną a księgarnią, poznały podstawowe pojęcia związane z książką i czytelnikiem. Pierwszoklasiści aktywnie brali udział w zajęciach, odgadywali zagadki, udzielając trafnych odpowiedzi, co sprawiało im ogromna frajdę.

Następnie uczniowie zostali pasowani na czytelników. Po złożeniu uroczystej przysięgi każdy uczeń samodzielnie wypożyczył swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi uczniowie nabrali przeświadczenia, że biblioteka to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza. Zostali zaproszeni także na wizyty do czytelni w czasie przerw, kiedy to we względnej ciszy mogą oddać się pasjom czytelniczym lub po prostu odpocząć.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta