Konkurs matematyczny „Madry jak Kopernik”

W styczniu 2013 roku odbył się wewnątrzszkolny konkurs matematyczny „Mądry jak Kopernik”. Uczniowie musieli wykazać się rozległą wiedzą matematyczną. Rozwiązywali zadania związane z osobą Mikołaja Kopernika oraz z jego działalnością. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów klas IV-VI.

W kategorii klas IV pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy IVd Maria Mikołajek, drugie miejsce zajął uczeń klasy IVd Mateusz Grzyb, wyróżnienie przyznano Gabrieli Heród z klasy IVa.  Zadania dla uczniów klas IV opracowała mgr Barbara Musiał.

W kategorii klas V najlepszy okazał się uczeń klasy Vb Krystian Chrabąszcz, drugie miejsce zdobył Damian Świerczek z klasy Vd, a wyróżnienie otrzymał Arkadiusz Wójcik z klasy Va. Test dla klas V przygotowała mgr Urszula Krzemień.

W kategorii klas VI pierwsze miejsce przyznano Filipowi Rosie z klasy VId natomiast drugie miejsce zdobywając taką samą ilość punktów otrzymały Karolina Klimek z klasy VIc oraz Wiktoria Nierodzińska z klasy VIb. Zadania dla uczniów klas VI opracowała mgr Julita Chrabąszcz.

Julita Chrabąszcz