Międzynarodowy Projekt Instytutu Goethego „Bild der Anderen”

W tym roku szkolnym dwie klasy biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Bild der Anderen”- klasa 7a i 7d. Projekt ma na celu wzbudzić zainteresowanie językiem niemieckim oraz przekonać, że językiem komunikacji na świecie nie musi być tylko język angielski. Świetnie do tego nadaje się również niemiecki.

W ramach projektu nasi siódmoklasiści współpracują z szkołą z Afryki Wschodniej, z państwa o egzotycznej nazwie Dżibuti. Nasza szkoła partnerska to trochę niezwykła szkoła, ponieważ uczęszczają do niej dzieci pochodzące z różnych krajów. To głównie dzieci wojskowych i dyplomatów, ponieważ w Dżibuti, ze względu na swoje położenie, wiele krajów ma bazy wojskowe.

Dzięki temu mamy możliwość doświadczyć wielokulturowości „w dużym formacie”. Przez cały rok szkolny poznajemy i spotykamy się nie tylko z rdzennymi mieszkańcami Dżibuti, ale także z dziećmi pochodzącymi z różnych zakątków Europy.

Do tej pory udało nam się nagrać krótkie filmiki, w których każdy uczeń przedstawia się, wymieniliśmy się listami i przygotowaliśmy zagadki dotyczące naszych grup. Opisaliśmy naszych przyjaciół, nasze pokoje, hobby i zainteresowania. Porozmawialiśmy na temat obowiązków domowych i porównaliśmy nasze obowiązki szkolne. Przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych kolegów kartki z życzeniami. Wszystko to oczywiście w języku niemieckim.

Liczymy na dalszą owocną  współpracę i dobrą zabawę.