Weihnachten, czyli Boże Narodzenie po niemiecku

W okresie przedświątecznym na lekcjach języka niemieckiego dużo się działo.

Staraliśmy się mocno, żeby uczniowie poczuli magię świąt mimo trudnej sytuacji. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym, ponieważ bawiąc się najlepiej i najszybciej się uczymy.

Klasy 4 i 5 zostały zaproszone do wspólnego odśpiewania bardzo popularnej w Niemczech piosenki bożonarodzeniowej. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania nagrania „Kling Glöckchen klingelingeling” w wykonaniu naszych uczniów.

Uczniowie klasy 4c wzięli udział w bożonarodzeniowej wymianie pocztówkowej pomiędzy szkołami z całej Polsce. Uczniowie przygotowali piękne kartki, napisali życzenia po niemiecku oraz kilka słów o sobie również po niemiecku i kartki poszły w świat. Nasze trafiły do Gliwic i stamtąd też otrzymaliśmy miłą odpowiedź.

Uczniowie klas 5 tworzyli przepiękne bożonarodzeniowe lapbooki, czyli własnoręcznie wykonane mini książeczki na konkretny temat. My na warsztat wzięliśmy niezwykle wdzięczny temat czyli Weihnachten.  W lapbookach znalazło się wiele cennych informacji- słownictwo bożonarodzeniowe wraz z obrazkami, najpopularniejsza kolęda Stille Nacht (Cicha noc), list do Św. Mikołaja oraz kartka świąteczna.

Klasy 7a i 7d przygotowały własnoręcznie (!) tradycyjne kartki świąteczne dla swoich partnerskich klas w ramach międzynarodowego projektu Bild der Anderen. Kartki ruszyły w daleką podróż do Afryki wschodniej. Mamy nadzieję, że dotrą na czas.

Wszystkie aktywności wykonywane przy dźwiękach świątecznej muzyki przenosiły nas powoli w świat zimowej magii, mimo że śniegu brak, a do świąt jeszcze tydzień… Frohe Weihnachten und einen guten Rutsch ins Neue Jahr.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta