Gminny konkurs plastyczny-„Kosmos pełen tajemnic”

Temat ten pozwalał na snucie artystycznej wizji kosmicznego świata i jego mieszkańców – planet, mgławic, układów planetarnych, galaktyk, dziwnych istot, owadów, kosmicznych miast i pojazdów. Inspiracją mogły być dokumentalne filmy o kosmosie, filmowe historie i występujące w nich postaci, m.in. władcy przestworzy, przybysze nie z tego świata,  kosmici, statki kosmiczne.

Na konkurs wpłynęło 297 prac z 14 szkół gminy Brzesko od uczestników w trzech kategoriach wiekowych:  I kategoria: klasy I-III 123 uczestników,  II kategoria: klasy IV- VI 116 uczestników,  III kategoria: klasy I-III gimnazjum 58 – uczestników.

Oceny prac konkursowych  14 stycznia 2013r.  dokonało Jury w składzie:

– przewodnicząca komisji: dr Aleksandra Zuba -Benn – nauczyciel rysunku, malarstwa i tkaniny artystycznej w Zespole Szkół Plastycznych i WSZ w Tarnowie

– mgr Wojciech Walecki – nauczyciel sztuki w IV LO Tarnów

– mgr inż. Dorota Wojtyś – nauczyciel plastyki w PSP nr 3 w Brzesku

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę: oryginalność pomysłu, kolorystykę, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy. Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W I kategorii wiekowej klasy I-III

I miejsce

Kubala Marcin  kl. I   SP  Sterkowiec ,  Duch Dominik   kl. III   SP nr 1 Jadowniki

II miejsce

Mendelowski Mateusz  kl. I  SP nr 2 Jadowniki , Kazek Julia  kl. III  SP Mokrzyska

III miejsce

Michalik Jarosław kl. I  SP Szczepanów , Chrabąszcz Julia   kl. I  SP nr 3 Brzesko

Wyróżnienia

Osuch Kamil kl. I  SP  Sterkowiec , Przybyło Wiktoria kl. II  SP Szczepanów, Borowiec Aleksandra  kl. III SP Mokrzyska, Biernat Monika  kl. II  SP Szczepanów,  Chmielarz Maja kl. I SP nr 3 Brzesko, Biliński Mikołaj kl. I  SP nr 3 Brzesko, Styrna Otylia  kl. I  SP nr 3 Brzesko,  Olchawa Justyna  kl. I  SP nr 3 Brzesko

W II kategorii wiekowej klasy IV-VI

Odroń Kamil  kl. V  SP nr 3 Brzesko, Biernat Natalia  kl. VI  SP  Sterkowiec

Nowakowski Jan  kl. V SP nr 3 Brzesko, Kubala Patrycja  kl. IV SP Sterkowiec

Biel Zuzanna  kl. V SP nr 3 Brzesko, Arent Wiktor kl. IV  SP Jasień

Wyróżnienia:

Oleszczuk Angelika kl. VI SP Okocim ,Klecka Aleksandra  kl. IV  SP nr 3 Brzesko, Cabała Karolina  kl. IV SP nr 3 Brzesko, Tota Bartłomiej       kl. IV SP nr 3 Brzesko, Świerczek Damian  kl. V SP nr 3 Brzesko, Kajfasz Krystian   kl. IV  SP Sterkowiec, Klimek Sylwia  kl. IV SP Poręba Spytkowska, Dzięgiel Konrad  kl. V SP Bucze

W III kategorii wiekowej klasy I-III gimnazjum

Sambor Mateusz  kl. I PG nr 1 Brzesko ,Ruszaj Gabriela kl. III PG Jadowniki

Tomczyk Patrycja  kl. II PG Jadowniki ,Kania Klaudia  kl. II  PG nr 2 Brzesko

Grzyb Kamila  kl. I  PG Jadowniki

Wyróżnienia:

Bączek Izabela  kl. I  PG nr 2 Brzesko, Kumorek Adrian kl. II PG Jadowniki , Wiecha Inez  kl. I  PG nr 2 Brzesko, Stawiarska Małgorzata  kl. III  PG Jadowniki

Jury i organizatorzy dziękują uczestnikom za wykonanie wspaniałych prac. Słowa podziękowania kierują również do opiekunów, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie i koordynowali go w swojej szkole.

Wyżej wymienionych laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się19 lutego 2013r. od godz. 10:30, w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku podczas uroczystości z okazji 40 rocznicy nadania Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Mikołaja Kopernika.

Wszystkie prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku od 13 lutego 2013 r. do 22 lutego 2013 r.

mgr inż. Dorota Wojtyś – koordynator konkursu