Bezpieczna jazda-moje pierwsze prawo jazdy

W roku szkolnym 2011/12 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego konkursu dla publicznych szkół podstawowych z zakresu bezpieczeństwa na drogach towarzyszącemu programowi „Bezpieczna jazda – moje pierwsze prawo jazdy” – edycja VI/2012. Organizatorem programu jest McDonald’s Polska, a partnerem merytorycznym programu Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Konkurs polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu w wyznaczonym terminie dowolnych  inicjatyw mających na celu promocję zasad ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania na drodze co z kolei ma służyć podniesieniu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym w otoczeniu szkoły (tj. najbliższej okolicy, mieście, gminie etc.).

Koordynatorem konkursu w szkole była p. Dorota Wojtyś, która z grupą uczniów klasy 4b przygotowała, przeprowadziła, a następnie udokumentowała trzy inicjatywy BRD

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy jednym z pięciu laureatów tego konkursu i otrzymaliśmy nagrody I stopnia, a wśród nich: miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, dwa rowery oraz upominki dla uczniów.

Nagrody zostały uroczyście wręczone przez przedstawicieli Organizatora na uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego.

Dorota Wojtyś