Ogólnopolska kampania UNICEF Polska „Wszystkie kolory świata”

Etapy realizacji projektu „Wszystkie kolory świata”.

• Uczniowie wybrali dowolny kraj na świecie. Zbierali jak najwięcej informacji o jego mieszkańcach – popularnych imionach, strojach regionalnych, zwyczajach, kulturze, itp.  Wiedza na temat wybranego kraju została wykorzystana do przygotowania laleczki, która była odpowiednikiem ich rówieśnika z tego kraju.
  • Przygotowanie laleczek przez uczniów. W oparciu o wykrój/szablon laleczki przesłany przez UNICEF, dzieci przygotowały własne charytatywne laleczki, które ubrały i przyozdobiły w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały.
  • Wystawa laleczek w szkole –   Każdy  mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku z Sierra Leone, przekazując na ten cel darowiznę .