Projekt „Diament”

Nasza szkoła w latach 2010-2012 była siedzibą Powiatowego Ośrodka Wspierania Uczniów Zdolnych w ramach projektu DiAMEnT.

Projekt powstał z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego i jest realizowany jako systemowy projekt innowacyjny z komponentem ponadnarodowym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.6 .

Lider projektu – Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
Partner krajowy – Wysza Szkoła Biznesu – National-Louis University z siedzibą w Nowym Saczu
Partner ponadnarodowy – National-Louis University w Chicago
Projekt współfinansowany przez Unie Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest opracowanie i testowe wdrożenie systemu pracy z uczniami zdolnymi w całym województwie małopolskim oraz przygotowanie zasobów ludzkich służących wspieraniu rozwoju uzdolnień poznawczych uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w obszarach: język angielski, matematyka, przedsiębiorczość, technologie informacyjno-komunikacyjne.