Pełen radości Dzień Życzliwości

We wtorek 23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.

Zaczęliśmy jednak przygotowywać się do niego dużo wcześniej. W pierwszej połowie listopada uczniowie wraz z wychowawcami w ramach akcji „Życzliwość – podaj dalej” napisali na przygotowanych przez harcerzy postaciach dobre rady dla ludzi życzliwych. Znalazły się na nich takie hasła, jak np. „Pomóż komuś.”, „Pociesz kogoś.” czy „Uśmiechnij się.”

Oprócz tego uczniowie przygotowali kartki okolicznościowe dla losowo wybranego kolegi bądź koleżanki ze szkoły. Niestety z różnych względów nie wszystkim uczniom udało się je przygotować, jednak zuchy oraz harcerze wraz z drużynowymi zadbali o to, żeby mimo wszystko kartka dotarła do każdego. Harcerska poczta działała prężnie w tygodniu poprzedzającym Dzień Życzliwości, segregując kartki, sprawdzając, czy pojawiła się kartka dla każdego, a także uzupełniając braki. Udało się!

We wtorkowy poranek wszystkich uczniów oraz nauczycieli witał kolorowy napis „Dzień Życzliwości” oraz żółte balony. Dodatkowo czekali na nich harcerze, którzy witali ich miłym słowem, bilecikiem z życzeniem na dobry dzień oraz owocowym poczęstunkiem.

Na drzwiach sal lekcyjnych i innych pomieszczeń szkolnych znalazły się cytaty związane z życzliwością oraz życzenia na dobry dzień. Oprócz złotych myśli, można było przeczytać np. budzące uśmiech na twarzy stwierdzenie „Cześć, śliczna”. W niektórych klasach z inicjatywy wychowawców pojawiły się piękne gazetki związane z Międzynarodowym Dniem Życzliwości.

Na wszystkich szkolnych korytarzach zostały utworzone łańcuchy życzliwości z przygotowanych przez uczniów ludzików.

Harcerscy listonosze dostarczyli do wszystkich klas życzliwą pocztę. Z inicjatywy samorządu szkolnego dziewczyny z ósmej klasy odwiedziły najmłodszych i narysowały na ich twarzach uśmiechnięte buźki. Wielu uczniów w tym dniu założyło na siebie elementy stroju w kolorze żółtym. Niektórym udało się ubrać na żółto od stóp do głów!

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada na 21 listopada, jednak ze względu na to, że w tym roku była to niedziela, my nieco go przesunęliśmy. Hallo World Day wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Święto to powstało w ramach protestu przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna. Bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczniom oraz nauczycielom, życząc, aby doświadczali życzliwości ze strony innych nie tylko od święta, ale każdego dnia!

Koordynatorzy

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta