Obchody Święta Niepodległości w szkole

W środę poprzedzającą Narodowe Święto Niepodległości nasi uczniowie i nauczyciele dołączyli do obchodów tego święta. Niestety wciąż nie mogliśmy spotkać się razem na akademii, jednak grupa nauczycieli z uczniami przygotowała film z tej okazji:

Nauczyciele historii zachęcili uczniów do założenia strojów w barwach narodowych oraz przygotowania biało-czerwonych kokard lub kotylionów. Sami dali wspaniały przykład, a wielu uczniów dołączyło do tego radosnego świętowania! Ci, którzy nie założyli kolorów biało-czerwonych, zadbali jednak o to, aby w tym dniu mieć na sobie strój galowy.

Po rocznej przerwie nasza szkoła włączyła się także w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2021”. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami, z którymi mieli zajęcia, zaśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Klasa 1b śpiewa hymn.

Jak widać co prawda nie spotkaliśmy się całą społecznością, ale mimo to wspólnie na różne sposoby świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta