Spotkanie policjanta z drogówki z pierwszoklasistami

W dniu 23 września 2021r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Brzesku. Tematem pogadanki była ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uświadomił im jak ważne jest prawidłowe zachowanie się na przejściu. Przypomniał zasady przechodzenia przez jezdnię. Zwrócił uwagę na konieczność noszenia odblasków. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Wymienił, jakie zachowania są niedozwolone i zabronił takiej postawy. Uczulił dzieci, aby upominały swoich opiekunów, którzy przewożą je w samochodach, aby zawsze były zapięte w pasy i podróżowały w specjalnie przystosowanych fotelikach.

Ponadto policjant poprosił dzieci, aby pamiętały:
• Jeśli jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi obcym
• Nie korzystaj z propozycji jazdy samochodem od obcej osoby
• Zawsze mów rodzicom dokąd wychodzisz
• Do zabawy wybieraj zawsze miejsca bezpieczne, oddalone od jezdni
• Nie podchodź do obcych psów
• Podczas jazdy rowerem, zakładaj kask
• Numery alarmowe: 997 policja, 998 straż , 999 pogotowie

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania, a funkcjonariusz odpowiadał im cierpliwie i z uśmiechem.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta