Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

29 września w naszej szkoły odbył się etap szkolny IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV – VI oraz 20 uczniów z klas VII – VIII.

Celem konkursu było doskonalenie przez uczniów umiejętności poprawnej pisowni, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę, a także popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z tekstami dotyczącymi plebiscytu na Górnym Śląsku, postaci Wojciecha Korfantego oraz III powstania śląskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostaną ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta