Spotkanie z podróżnikiem

Aha, więc to są Himalaje. Góry w biegu jak księżyc. Chwila startu utrwalona na rozprutym niebie.  Pustynia chmur przebita.  Uderzenie w nic. Echo biała niemowa.

(Wisława Szymborska)

Podróże kształcą, nawet te palcem po mapie.

Ta prawda znana jest nie od dziś, dlatego 4 października uczniowie klas III – VI mieli okazję przenieść się wyobraźnią w odległe i niedostępne miejsce, jakim są Himalaje.

W szkole zorganizowano spotkanie z podróżnikiem panem Marcinem Janikiem.

Pan Marcin, który wraz z przyjaciółmi zwiedza różne zakątki świata, przygotował dla uczniów lekcję geografii oraz biologii w formie pokazu multimedialnego. Za sprawą przepięknych zdjęć i ciekawych opowieści przeniósł nas wszystkich w zaczarowany świat gór, do zapomnianych królestw na dachu świata. Pokaz pozwolił poznać historię i kulturę Indii, uświadomił bogactwo przyrody i różnorodność etnograficzną.

Mamy nadzieję, że pan Marcin zabierze nas ponownie na kolejną wyprawę…..

Tekst : Izabella Czernecka