Europejski Dzień Języków to święto, o którym z całą pewnością należy mówić.

Głównym założeniem jest zwracanie uwagi na różnorodność językową i kulturową oraz podkreślenie znaczenia wielojęzyczności we współczesnym świecie.

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą co świętujemy 26 września. Wiedzą i chętnie uczestniczą w konkursach, zabawach, quizach i lekcjach okolicznościowych, organizowanych z tej okazji.

Tegoroczny Europejski Dzień Języków był wyjątkowy pod wieloma względami.  Przede wszystkim na korytarzach i w klasach zrobiło się kolorowo, a to za sprawą strojów i kolorów flag europejskich.

Uczniowie wzięli również udział w emocjonujących rozgrywkach językowych. Wyniki quizu z okazji Europejskiego Dnia Języków przy pomocy platformy kahoot przedstawiają się następująco:

I miejsce: klasa 7b
II miejsce: ex aequo 1a i 2a
III miejsce: 5b
IV miejsce: klasa 4d
V miejsce: klasa 5c
VI miejsce: klasa 2b
VII miejsce: klasa 5d/2gr.
VIII miejsce: 7e
IX miejsce: klasa 7a
X miejsce: klasa 7c

Miejsca I-III otrzymały vouchery na dzień bez pytania.

Nauczyciele języka niemieckiego zaproponowali swoim wychowankom różnorodne aktywności.

Klasy 4 odśpiewały wspólnie piosenkę pt. „Deutsch ist super”. Tytuł piosenki oraz wykonanie mówi samo za siebie. Nasi czwartacy to wspaniali śpiewacy, a śpiewanie w języku niemieckim idzie im fantastycznie. Zapraszamy do obejrzenia nagrania.

Klasy 5 i 6 miały za zadanie wykonać pracę plastyczno-językową pt. „Kraje DACH w moich oczach” Powstały piękne plakaty, które wraz z najciekawszymi pracami z zeszłego roku, ozdobiły hol naszej szkoły. Ogłoszenie wyników tego konkursu nastąpi niebawem.

Klasy 7 i 8 wystartują w przyszłym tygodniu w konkursie łamańców językowych.

Jak widać, świętujemy nadal, bo w naszej szkole Europejski Dzień Języków trwa znacznie dłużej niż jeden dzień…

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom za zaangażowanie, przygotowanie strojów, plakatów i udział w iście europejskim wydarzeniu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz do uczestnictwa w Europejskim Dniu Języków już za rok!

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta