Górnik wczoraj i dziś . Wycieczka tematyczna do Bochni

24 września 2012r. uczniowie klasy IIIa i IIIb Publicznej Szkoły Podstawowej nr3 w Brzesku na zakończenie bloku tematycznego dotyczącego „Bogactw naturalnych w Polsce”, mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w lekcji pt. „Górnik wczoraj i dziś”, w kopalni soli w Bochni.

45 uczniów wraz z opiekunami spędzili cztery godziny 250 m pod ziemią, gdzie spacerowali korytarzami kopalni, poznawali pracę górnika, jego strój, mogli wysłuchać legend. Uczniowie rozwiązywali zawiłe zagadki, obserwowali pracę starodawnych urządzeń górniczych dzięki pokazom multimedialnym, uczestniczyli w zajęciach plastycznych, itp.

Wycieczka była bardzo udana, ciekawa i pozwoliła uczniom na lepsze zapamiętanie realizowanego programu. Na koniec każdy mógł zaopatrzyć się w pamiątki.

Muszę tu wspomnieć, że dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców oraz hojności pana Burmistrza w wycieczce mogli wziąć udział uczniowie z najbiedniejszych rodzin, którzy otrzymali wsparcie finansowe.

Tekst : Izabella Czernecka