VI Małopolska Noc Odkrywców

VI MAŁOPOLSKA NOC ODKRYWCÓW

Trzy rzeczy pozostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka

Dante

28 września 2012 roku uczniowie klas Vd, VIa, VIc i VId uczestniczyli w wycieczce do Niepołomic, do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. To właśnie wtedy odbywała się VI Małopolska Noc Odkrywców.  Rozpoczęcie „magicznej” nocy nastąpiło o godz.1800 i trwało do 2400. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania w Niepołomicach była postać i działalność krakowskiego astronoma i odkrywcy Pyłowych Księżyców Ziemi  – Kazimierza Kordylewskiego.

Uczniowie mieli okazję oglądać niebo za pomocą teleskopów i projektora Planetarium. Młodzież wzięła udział w pokazach, interaktywnych eksperymentach oraz ciekawych wykładach. Każdy znalazł coś fascynującego dla siebie, bo przecież taka noc zdarza się tylko raz w roku….

Tekst : Edyta Szczepanek.