Międzynarodowy Dzień Kropki po niemiecku – Internationaler Tag des Punktes

15 sierpnia uczniowie naszej szkoły włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. To niezwykłe święto kreatywności, odwagi i zabawy świętowaliśmy również po niemiecku. Przeszło 70 uczniów wykonało swoje własne kropki wykazując się niesamowitą inwencją twórczą. Na każdej kropce każdy dodatkowo umieścił niemiecki odpowiednik słowa KROPKA czyli DER PUNKT. Dzięki temu mamy pewność, że każdy uczestnik tej zabawy do końca życia zapamięta, co znaczy niemieckie słowo der Punkt. Mamy również nadzieję, że nasi uczniowie uwierzą, że nauka języka niemieckiego może być przyjemna, pobudzająca wyobraźnię i twórcza. Tego życzymy sobie w tym nowym roku szkolnym.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do kolejnych aktywności.

Międzynarodowy Dzień Kropki, tym razem w języku polskim, świętowała również klasa 5b w ramach projektu klasowego Wspólnie obchodzimy niezwykłe święta zapoczątkowanego w zeszłym roku szkolnym. Każdy uczeń wykonał swoją własną kropkę. Na każdej kropce pojawiło się hasło będące odpowiedzią na pytanie Co w życiu jest dla mnie najważniejsze?