Stypendium p.Krzysztofa Ojczyka

21 czerwca 2012 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku odbyło się uroczyste wręczenie nagród pieniężnych oraz rzeczowych uczniom, którzy w roku szkolnym 2011/2012 osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia. Upominki ufundował pan Krzysztof Ojczyk –  Przewodniczący Rady Miejskiej. Podczas akademii Dyrekcja szkoły wraz z przedstawicielem Rady Rodziców oraz fundatorem wręczyli nagrody następującym uczniom:

1.  Dariuszowi Salamonstypendium w wysokości 500 zł – za wysoką średnią ocen (5,5), wzorowe zachowanie oraz 7. miejsce w Polsce oraz 21. finale Międzynarodowego Konkursu Programistycznego BALTI 2012 w kategorii B3 – klasy IV – VI.

2.  Karolinie Klimekstypendium w wysokości 300 zł – za najwyższą  średnią ocen w szkole ( 5,83), wzorowe zachowanie oraz sukcesy w licznych konkursach między innymi: II miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym dla klas V, I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Matematyczno – Ekonomicznym, nagroda główna w konkursie plastycznym „Portret Mamy” pod patronatem  Barbary Kaczmarowskiej Hamilton – portrecistki brytyjskiej rodziny królewskiej.

3.  Martynie Kubali stypendium w wysokości 200 zł – za wysoką średnią ocen (5,66), wzorowe zachowanie oraz sukcesy w licznych konkursach między innymi I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Historia Plus Oxford” i IV miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „20 lat PSP – jak nas widzą, tak nas malują”.

4. Oliwii Sowanagroda rzeczowa – rolki – za wysoką średnią ocen (4,81), wzorowe zachowanie oraz talent i  niezwykłe sukcesy sportowe między innymi: III miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, I miejsce w Halowych Zawodach Wojewódzkich w Biegach Okrężnych, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych, I miejsce w Małopolskie Lidze Młodzików i Dzieci w Lekkiej Atletyce.

5. Sarze Pietrusińskiejnagroda rzeczowa – hulajnoga/skuter – za wysoką średnią ocen (5,27), wzorowe zachowanie oraz sukcesy sportowe między innymi: III miejsce w Halowych Zawodach Wojewódzkich w Biegach Okrężnych , X miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach Przełajowych, II miejsce w Małopolskie Lidze Młodzików i Dzieci w Lekkiej Atletyce.

6.  Natalii Duk – klasa VI a – nagroda rzeczowa – MP4 – za wysoką średnią ocen (5,6), wzorowe zachowanie oraz udział w licznych konkursach między innymi w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Humanistycznego i Przyrodniczego,  uzyskanie V miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Buczu,  VII miejsce w Powiatowym Turnieju Szachowym.

7. Poli Kusiak – klasa IV a  – nagroda rzeczowa – magnetofon – za wysoką średnią ocen (5,7), wzorowe zachowanie oraz udział w licznych konkursach oraz zawodach pływackich.

8. Marii Mikołajek – klasa III d– nagroda rzeczowa – aparat fotograficzny – za wysoki poziom wiadomości i umiejętności,  wzorowe zachowanie oraz szczególne osiągnięcia artystyczne,  między innymi: II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Gdzie mieszka bajeczka” i „Czy to bajka czy nie bajka”,  II miejsce w V Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek, wyróżnienie w finale wojewódzkim „Talenty Małopolski” 2012.

Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że pracowitość i sumienność przynoszą wymierne efekty, a dorośli potrafią docenić i nagrodzić ich wysiłek i codziennie podejmowany trud nauki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolny kolejni uczniowie dołączą do zacnego grona nagrodzonych i pochwalą się swoimi sukcesami.