„W zdrowym ciele zdrowy duch”

Sprawozdanie z przebiegu podsumowania projektu edukacyjnego „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Zdrowy tryb życia to inwestycja długoterminowa, w to co najcenniejsze, dlatego też warto rozpocząć tą inwestycje jak najwcześniej. Zdrowy styk życia opiera się na kilku podstawowych założeniach, którymi są: dieta, aktywność, unikanie wszelkich czynników szkodliwych oraz odpoczynek. Te założenia starano się wdrożyć realizując od kwietnia do końca maja 2012r. projekt pod tytułem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, którego koordynatorem była p. Małgorzata Sadowska i p. Monika Dudek.

Na projekt złożyły się liczne turnieje i konkursy dotyczące zdrowego stylu życia, m.in.: konkurs recytatorski, konkurs o zdrowiu i sporcie, „Mini Olimpiada Sportowa” dla klas 1-3, konkurs plastyczny, konkurs na prezentacje multimedialną,konkurs na gazetkę klasową, konkurs taneczny „Mini You Can Dance”,festiwal piosenki prozdrowotnej i sportowej, turniej „Mini koszykówki” dla dziewcząt, zawody pływackie, międzyklasowe sztafetowe biegi przełajowe.

Projekt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie klas 1-6 podczas zawodów jak i konkursów świetnie się bawili a jednocześnie zdobywali cenną wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia. Podsumowanie projektu odbyło się w bardzo szczególnym dniu – „Dniu Dziecka” (01.06.2012r.) Był to wspaniały moment aby zaprezentować i nagrodzić wielu laureatów i zwycięzców.

Wiwatom, oklaskom i radosnym uśmiechom nie było końca. Szczególny aplauz wzbudził laureatów konkursu piosenki prozdrowotnej i sportowej oraz spektakularny pokaz umiejętności tanecznych zwycięzców „Mini You Can Dance”.

Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, który włączyli się w realizacje projektu.

Wsparcia finansowego, za które również serdecznie dziękujemy i dzięki któremu tak wielu uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych za swoją pracę i wysiłek udzielili:

-Rada rodziców , Betoniarnia Jerzy Mikołajek,, Firma Handlowo Usługowa „RABEK”, Firma „Trans-Lis-Bet”, Centrum Rozrywkowo-Konferencyjne „Planeta”, i wielu innych darczyńców, którzy pragnęli pozostań anonimowi.

Wspólnym wysiłkiem zarówno organizatorów, współpracujących nauczycieli jak i uczniów cel projektu został osiągnięty.

Małgorzata Sadowska