Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką

22 maja 2012 r. w sali wystawienniczo-odczytowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką na którym autorka promowała swoją najnowszą książkę Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku

Uczniowie naszej szkoły brali udział w tym spotkaniu w czasie którego dowiedzieli się o najważniejszych faktach z życia Janusza Korczaka, poznali jego system wychowawczy, życie codzienne dzieci  w prowadzonym przez niego Domu Sierot i jego dorobek literacki.

Pani Beata Ostrowicka opowiadała również o innych bohaterach swoich książek  i przeżywanych przez nich przygodach.

Chętnie odpowiadała na zadawane w trakcie spotkania pytania.

Pytań było oczywiście wiele. Dzieci chciały przede wszystkim wiedzieć, skąd pisarka czerpie pomysły na książki, która z napisanych książek jest jej ulubioną, czy trudno  zostać pisarzem, jak długo pisze się książkę itp.

Uczestnicy spotkania mogli  zakupić książki  Pani Beaty Ostrowickiej, na których autorka  złożyła  autografy.