Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia, na którą przybyli zaproszeni goście oraz rodzice. Młodzież w ciekawy sposób w odpowiedniej scenerii i w strojach z tamtego okresu przypomniała wydarzenia i atmosferę towarzyszącą uchwalenia konstytucji.

Recytowano wiersze a chór śpiewał patriotyczne pieśni. Uczniowie kl.IIIb pod kierunkiem p.L.Sztyler zatańczyli poloneza.

Na zakończenie uczniowie w strojach galowych z biało czerwonymi kokardami wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne w myśl hasła : „Młodzież pamięta”.

Część artystyczną przygotowali : nauczyciel historii-mgr G.Pleśniarska-Gwizdała, nauczyciel j.polskiego-mgr J. Krzywacka, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej-mgr E.Multan. Oprawa plastyczna-mgr inż. D.Wojtyś, oprawa muzyczna- mgr I.Mikolajek.

Uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli także w uroczystościach miejskich i mszy polowej.

W dniu 2 maja w Święto Flagi, Komenda Hufca ZHP w Brzesku zorganizowała konkurs (po raz pierwszy) na najdłuższą flagę. Na placu Kazimierza Wielkiego zaprezentowało się 7 drużyn w tym z naszej szkoły.