Rodzinna Pisanka

O wielkanocnych zwyczajach pamiętamy do dziś. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne, a w koszyku wielkanocnym nie może zabraknąć jajek, które są symbolem nowego życia.

Popularyzacja regionalnej twórczości związanej z tematyką Świąt Wielkiej Nocy,  stworzenie możliwości konfrontacji artystycznej i poszerzenia wiedzy na temat sposobów zdobienia wielkanocnych jaj – to cel, jaki przyświecał konkursowi, do którego zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z ich rodzinami.

W zdobienie jajek zaangażowali się rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, kuzyni, wujkowie, ciocie, by wspólnie i twórczo spędzić czas.. Poza artystycznym efektem, wspólne działania pozostawiły miłe wspomnienia i zacieśniły rodzinne więzi.

Na konkurs wpłynęło 130 małych i dużych pisanek, zdobionych różnymi technikami. Zawieszone na świątecznym drzewku, wzbudzały podziw, zainteresowanie, a przede wszystkim przywoływały nastrój świąt.

Nagrody za zajęcie I miejsca wraz z życzeniami świątecznymi dla rodzin odebrali: Kamil Odroń, Wojciech Górski, Mateusz Sambor, Katarzyna Stanisławczyk, Wiktoria i Julia Mleczko, Ania i Ewa Słota, Wiktor Kusiak, Hania Drużbowska.

Ponadto przyznano 20 nagród dodatkowych i tyle samo wyróżnień.