Światowy Dzień Książki

Już po raz ósmy w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy Dzień Książki” – doroczne święto ogłoszone przez UNESCO  w 1995 roku. Ideą tego dnia jest popularyzacja książki i czytelnictwa. Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz Brzeska- Grzegorz Wawryka, Radna Rady Miejskiej-Katarzyna Pacewicz –Pyrek, nauczyciel bibliotekarz i doradca metodyczny Teresa Kwaśniak, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Maria Marek, Kierownik Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Karina Legutek, Przewodnicząca Rady Rodziców Anetta Śnieg.

W ostatnich tygodniach szkoła promowała książki i ich czytanie. Wszyscy uczniowie klas IV,V,VI wzięli udział w konkursie „Pięknego Czytania”, którego mottem były słowa Cypriana Kamila Norwida „Czytanie to rzecz przedziwna – jak gałązka oliwna, jak migdałowy kwiat”.

Konkurs rozegrał się  w dwóch etapach : klasowym i międzyklasowym w trzech kategoriach klasy IV, V, VI.

W kategorii klas IV:

I miejsce-Kacper Musiał 4a

II miejsce- Dominika Dobrzańska 4b

III miejsce- Małgorzata Figiel 4a

W kategorii klas V:

I miejsce-Wiktoria Kołodziej 5a

II miejsce- Aleksandra Pacura 5c

III miejsce- Karolina Piechowicz 5a

W kategorii klas VI:

I miejsce- Dominika Gorczyca 6c

II miejsce-Jakub Kusiak 6a

III miejsce- Wiktoria Olchawa 6d

W ramach Światowego Dnia Książki zorganizowany został również konkurs  „ Poeci Dzieciom” w którym uczniowie klas młodszych zaprezentowali twórczość Marii Konopnickiej.

Aby zachęcić wszystkich do czytania pani Agnieszka Kraj przygotowała prezentację multimedialną, a zaproszeni goście, panie: Katarzyna Pacewicz-Pyrek,  Teresa Kwaśniak, Anetta Śnieg czytały uczniom fragmenty opowiadań.

W ramach integracji, już drugi raz rodzice naszych uczniów, nauczyciele i uczniowie włączyli się w przygotowanie tego święta przedstawiając spektakl pt.: „Królewna Śnieżka”.

W inscenizacji wzięli udział :

Królewna Śnieżka- Rita Mikulska ( rodzic)

Książę – Jarosław Okas ( rodzic)

Macocha- Anna Duch( nauczyciel)

Lustro- Maria Pawełczyk ( nauczyciel)

Myśliwy- Wojciech Stanisławczyk ( rodzic)

Krasnal 1 – Marceli Słupski ( rodzic)

Krasnal 2 – Aneta Mierzwa ( nauczyciel)

Krasnal 3 – Monika Kowal-Osyba ( nauczyciel)

Krasnal 4 – Katarzyna Błędowska ( nauczyciel)

Krasnal 5 – Michał Sajdak ( nauczyciel)

Krasnal 6 – Lucyna Szot ( nauczyciel)

Krasnal 7 – Anna Gadowska ( nauczyciel)

Narrator- Katarzyna Zelek ( nauczyciel)

Uczniowie klasy 3a  pod kierunkiem wychowawcy pani Anety Mierzwy przygotowali taniec. Reżyserem spektaklu była Maria Pawełczyk, scenografię przygotowała pani Dorota Wojtyś i panie ze Świetlicy oraz Biblioteki, nad oprawą muzyczną czuwała Aneta Franczyk. Przedstawienie przez wszystkich widzów zostało odebrane entuzjastycznie z prośbą o kontynuację na kolejne lata tego typu przedsięwzięcia, które okazało się świetną zabawą nie tylko dla dzieci ale również i dla dorosłych.