Turniej BRD dla przedszkolaków

Dla propagowania wśród dzieci bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym uczniowie klasy IV b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku pod opieką  p. Doroty Wojtyś, Teresy Sediwy, Renaty Libery i Janiny Górskiej zorganizowały 18. 04. 2012 r. II edycję TURNIEJU BRD (Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) NA WESOŁO dla sześciolatków i pięciolatków z brzeskich przedszkoli.

Do komisji czuwającej nad przebiegiem turnieju zaproszono przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji w Brzesku p. Ewelinę Buda.

W turnieju wzięło udział 175 dzieci z zaproszonych przedszkoli: nr 1, nr 3, nr 4, nr 7, nr 9, nr 10 oraz Przedszkola Integracyjnego przy parafii Miłosierdzia Bożego wraz z wychowawcami.

Po uroczystym powitaniu i krótkiej części artystycznej, zaprezentowanej przez dzieci z klasy I c, II d i III d, rozpoczęły się różnorodne konkurencje sprawnościowe, wiedzowe i manualne, przygotowane tak, by dzieci bawiąc się, utrwalały wiedzę i prawidłowe zachowania w ruchu drogowym oraz innych niebezpiecznych sytuacjach. Wspólne zmagania przebiegały w miłej i pełnej dopingu atmosferze.

Bez względu na zajęte miejsce przedszkola otrzymały dyplomy, gry edukacyjne, a wszystkie dzieci słodycze. Wręczając skromne podziękowania opiekunkom grup, organizatorzy pragnęli docenić ich zaangażowanie, opiekę i przygotowanie sześciolatków do turnieju.