Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny SKO

W dniu 28 marca 2012 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbył się  I Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Ekonomiczny SKO.

Głównym jego celem była popularyzacja wiedzy ekonomicznej. Patronat nad konkursem objął Bank PKO BP, był on także sponsorem nagród.Przewodniczącym Komisji Konkursowej był Dyrektor Oddziału PKO BP w Brzesku p. Antoni Skurnóg.

Konkurs składał się z dwóch części:

W I części matematyczno-ekonomicznej– uczniowie mieli do rozwiązania 4 zadania o tematyce ekonomicznej, a w II części walczyli o tytuł „Mistrza pojęć bankowych”.

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z 7 szkół gminy Brzesko. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie: Karolina Klimek z kl.5c, Dariusz Salamon z kl.6c i Wojciech Piotrowski z kl.6c.

Karolina Klimek z kl.5c zajęła I miejsce w Konkursie Matematyczno-Ekonomicznym

II miejsce– Izabela Migdał z PSP w Buczu

III miejsce-Ewelina Chudyba z PSP nr 2 w Brzesku

„Mistrzem pojęć bankowych” okazała się Wiktoria Kruk z PSP nr 2 w Brzesku

II miejsce zajęła  Karolina Klimek z kl.5c

III miejsce – Ewelina Chudyba z PSP nr 2 w Brzesku.

Został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny na „Najlepszy plakat propagujący oszczędzanie”

I miejsce zajęła praca uczniów z PSP nr 2 w Brzesku,

II miejsce plakat z PSP w Okocimiu,

III miejsce praca z PSP w Mokrzyskach.

Podkreślić należy miłą, przyjazną atmosferę, w jakiej przebiegał konkurs, a także wysoki poziom przygotowań uczestników do konkursu.

Każdy uczestnik konkursu  został nagrodzony dyplomem i drobnym upominkiem .