„Wędrówki po państwach niemieckojęzycznych”

Ostatnie miesiące w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku upływały pod znakiem rozwijania i doskonalenia umiejętności w zakresie języka angielskiego i niemieckiego.      W dzisiejszych czasach, gdy płynna znajomość co najmniej dwóch języków obcych jest gwarancją dobrego startu w życiu, działania mobilizujące młodzież do ich poznawania są    na wagę złota.

31 stycznia 2012, oprócz wspaniałej inscenizacji „Calineczki” w języku angielskim, w sali gimnastycznej odbyło się podsumowanie projektu z języka niemieckiego „Wędrówki  po państwach niemieckojęzycznych” pod kierunkiem pani mgr Agnieszki Kraj.

Realizacja tego przedsięwzięcia trwała od listopada 2011 do stycznia 2012 i brały w nim udział klasy: 5 d i 6 c. Dzięki niemu uczniowie mogli zapoznać się podstawowymi wiadomościami na temat Niemiec, Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu, kształcili umiejętność samodzielnego wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz efektywnej pracy w grupie. Swoje dokonania przedstawili w różnych formach, takich jak: prezentacja multimedialna, gazetka ścienna, album, mapa mentalna. Na podsumowaniu projektu uczniowie podzieli się  z kolegami zdobytą wiedzą i przedstawili wiele ciekawych i ważnych informacji na temat państw niemieckojęzycznych, ich kultury, obyczajów, zabytków, sławnych ludzi.

W ramach projektu odbył się 4 grudnia 2011 konkurs z ogólnej wiedzy na temat państw niemieckojęzycznych w formie testu.

Uczniowie wykonali także gazetkę ścienną na półpiętrze, gdzie zaprezentowali ogólne informacje na temat państw niemieckojęzycznych

Poniżej znajduje się lista uczniów nagrodzonych w konkursach przeprowadzonych w ramach projektu:

1)     Konkurs wiedzy ogólnej:

I            Ewa Grabarz 6c

II            Klaudia Rosa 6c

III            Aleksandra Goc 6c

Kacper Gagatek 5d

Bartłomiej Rogula 6d

2)     Konkurs na najładniejszy album o wybranym państwie niemieckojęzycznym – Borys Pacewicz- Pyrek 6c

3)     Konkurs na mapę skojarzeniową – Mateusz Stós i Cyryl Górnisiewicz 6c

4)     Konkurs na prezentację multimedialną o znanych postaciach – Dominika Gorczyca 6c